Почетна » Нега » Лице и тело (Page 3)

Лице и тело

Лицето предупредува за надостаток на витамини

Лицето предупредува за надостаток на витамини »

14 Dec, 2015
Коментари: 0

Сувата кожа е доказ за недостаток на витамин А во исхраната и истата, често пати се одразува како рапава и згужвана, а во

Совети за нега на кожа склона кон пукање

Совети за нега на кожа склона кон пукање »

9 Dec, 2015
Коментари: 0

Кожата е најобемниот орган на човековото тело и не случајно медицината ја третира оваа проблематика мошне сериозно, па дури и за некои појави

Кој парфем одговара за каков настан?

Кој парфем одговара за каков настан? »

9 Dec, 2015
Коментари: 0

Можеби за жал на мнозинството, но секој парфем не е соодветен за секоја пригода, без оглед колку нам ни се допаѓа и би

Добро наоружајте се против целулитот

Добро наоружајте се против целулитот »

23 Nov, 2015
Коментари: 0

Познато е дека во борбата против целулитот треба да избегнувате премногу слатки но и премногу солена храна, суво овошје и сувомеснати производи, кафе,

Нега на мрсна кожа

Нега на мрсна кожа »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Една добра работа за сите вие кои имате мрсна кожа, тоа е дека таа побавно старее.

Мрсната кожа има проширени пори и често

Невообичаени совети за убавина

Невообичаени совети за убавина »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Задоволни сте од вашиот изглед но сепак во одредени моменти потребен ви е некој женски трик кој знаете дека е лесен и корисен.

Поискусни, но и понегувани

Поискусни, но и понегувани »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Дали почнаа да се појавуваат брчки на вашето лице? Не грижете се. Со овие едноставни совети ќе изгледате помладо и повторно ќе го

Сон за убавина

Сон за убавина »

21 Nov, 2015
Коментари: 0

Сонот за убавина не е мит. Нашата кожа го користи спиењето за да заздрави од штетата која настанала преку ден.

Повеќе

Билки против црвенило на кожата

Билки против црвенило на кожата »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Појавата на црвенило на лицето, многу често е непријатна појава од која сите сакаме да се ослободиме. Доколу го лекуваме на природна база,

Интересни факти за пилатес

Интересни факти за пилатес »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Постојат многу факти поради кои се препорачуваат редовни пилатес вежби, како што се на пример, зацврстување на мускулите, олеснување на болките во некои