Почетна » Нега » Лице и тело (Page 2)

Лице и тело

Како да се ослободите од темните кругови околу очите

Како да се ослободите од темните кругови околу очите »

23 Mar, 2016
Коментари: 0

Покрај наследниот фактор, има уште неколку работи кои влијаат на создавањето темни кругови околу очите, и не е вистина дека тие се јавуваат

Десет грешки кои ги правиме при туширањето

Десет грешки кои ги правиме при туширањето »

17 Mar, 2016
Коментари: 0

Се тушираме секој ден, се бањаме кога имаме повеќе време, но дали сте помислиле дека можеби некаде грешиме во таа рутина? Проверете што

Четири правила за тело без целулит

Четири правила за тело без целулит »

5 Mar, 2016
Коментари: 0

Ако ви здосадила „кората од портокал“ на вашите нозе, прочитајте ги овие совети и решете го вашиот проблем.

Без разлика на тоа што

Шест лесни и ефикасни маски за лице со компир

Шест лесни и ефикасни маски за лице со компир »

2 Mar, 2016
Коментари: 0

Компирот има чудесно својство на избелување на кожата, па е една од омилените состојки меѓу жените кога станува збор за домашни маски за

Чудотворни маски со квасец за сјајна кожа и коса

Чудотворни маски со квасец за сјајна кожа и коса »

23 Jan, 2016
Коментари: 0

Денес многу светски познати козметички компании во своите препрарати за кожа користат екстракт од квасец, чии благотворни својства уште одамна им биле познати

Храна која создава најмногу целулит

Храна која создава најмногу целулит »

18 Jan, 2016
Коментари: 0

Причина за појава на целулитот најчесто се токсини (од неправилната исхрана), кои ја намалуваат еластичноста на кожата и ја успоруваат циркулацијата. Овој проблем

Третман на акни и пори кај возрасни лица

Третман на акни и пори кај возрасни лица »

11 Jan, 2016
Коментари: 0

Медицинските експерти можат да укажат на многу причини поради кои акните се појавуваат на лицето и телото, но не само кај тинејџерите туку

Освежете го лицето по празниците: Рецепт за ефикасна домашна маска!

Освежете го лицето по празниците: Рецепт за ефикасна домашна маска! »

7 Jan, 2016
Коментари: 0

Празниците се повод да „откачиме“ и да избегаме на момент од сувопарната реалност, но кога сме на еден ден до враќањето на работа,

Четири „финти“ за заводлив поглед

Четири „финти“ за заводлив поглед »

30 Dec, 2015
Коментари: 0

Тајната на неодоливоста да ги истакнете вашите најголеми адути. Не е тоа што мислите, танува збор за вашите очи.

Подгответе ги очните капаци

Како да се нашминкате за интервју за работа?

Како да се нашминкате за интервју за работа? »

21 Dec, 2015
Коментари: 0

Разговорот за работа може да биде настан исполет со стрес, бидејќи покрај психичките подготовки, мора да внимавате и на својот изглед. И тоа