Почетна » Нега » Коса (Page 2)

Коса

Комбинација од пунџа и плетенка за романтичен изглед

Комбинација од пунџа и плетенка за романтичен изглед »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Плетенките, кои забележително се вратија во мода, често се определувани од стилистите како романтичен украс на главата.

Комбинацијата од пунџа со плетенка, може

Тајните на негуваната коса

Тајните на негуваната коса »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Постои еден изглед и стил кој секогаш е во мода: здрава, сјајна и убава коса… Сјајната и негувана коса примамува допир.

Ако не

Како косата побрзо да ви порасне?

Како косата побрзо да ви порасне? »

18 Nov, 2015
Коментари: 0

Доколку сакате долга коса, ви нудиме неколку корисни совети за стимулирање на нејзиниот раст. Најважно е да ги одбирате производите кои ѝ одговараат

Како до совршени ретро локни?

Како до совршени ретро локни? »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Обичните локни лесно можат да се добијат со помош на витлери, но во следното видео множете да погледнете како истите да ги усовршите

Ослободете се од расцветаните врвови

Ослободете се од расцветаните врвови »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Најголемата причина за расцветани врвови е тоа што коса нема доволно влага и храна. Најчест проблем е кај жените со права коса.

Еве