Почетна » Нега » Фитнес (Page 2)

Фитнес

Со добар сон, против вишокот килограми

Со добар сон, против вишокот килограми »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Внимавате на вашата исхрана, но никако да се ослободите од вишокот килограми? Според најновите истражувања, недостатокот на сон не ви помага во остварување

Здрава исхрана и на работа

Здрава исхрана и на работа »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Дали мислите дека вашите работни саати не ви дозволуваат да внимавате на исхраната? Тоа не треба да ви биде изговор. Можеби треба повеќе

Најдобра храна за диета

Најдобра храна за диета »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Несомнено многупати сте слушале за диети направени од нутриционисти, но сега прочитајте за наједноставните и најефтини, а многу ефикасни храни за слабеење.

 Од

Диета со обилен појадок

Диета со обилен појадок »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Ја знаете изреката, појадокот јади го сам, ручекот дели го со пријателот, а вечерата дај му ја на непријателот.

Еве ви една таква

Вкусни пијалаци за витко и здраво тело

Вкусни пијалаци за витко и здраво тело »

18 Nov, 2015
Коментари: 0

Заменете ги соковите полни со шеќер, со овие четири здрави и вкусни пијалаци кои ќе ја ви помогнат во хидратацијата на вашето тело.

Само осум минути вежбање за намалување на тежината

Само осум минути вежбање за намалување на тежината »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Верувале или не за да ја намалите телесната тежина не е потребно да се „убиете“ од вежбање. Хорхе Круз, човекот кој ја измислил

Антицелулитна диета

Антицелулитна диета »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Др.Ховард Мурада, дерматолог кој повеќе од 20 години внесува иновации во светот на убавината, препорачува посебен начин на исхрана со кој се намалува

Вежбајте како ангелите на „Викторијас сикрет“

Вежбајте како ангелите на „Викторијас сикрет“ »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Некои жени веќе подолг период внимаваат на нивниот изглед пред почетокот на летната сезона, но ова е за оние кои малку задоцниле.

Прочитајте

Трчање, пешачење и затегнување на стомакот

Трчање, пешачење и затегнување на стомакот »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Неколку корисни совети и навики поврзани со трчањето и пешачењето, кои ќе ви помогнат како најефикасно да ги затегнете стомачните мускули:

Опуштете се.

Грешки кои најчесто ги правиме за време на вежбањето

Грешки кои најчесто ги правиме за време на вежбањето »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Одржувањето на формата е доста тешко, но со малку труд и упорност можете да го добиете совршеното обликувано тело.

Сепак, пред да почнете