Почетна » Љубов » Секс (Page 3)

Секс

Секси совети за разгорување на страста

Секси совети за разгорување на страста »

11 Nov, 2015
Коментари: 0

Ви се здосади ли сексот со вашиот парнер? Можеби не ви е досадно, но на некој начин ја загубивте искрата? Овие совети сигурно

Како договорениот секс да биде „жежок“ секс?

Како договорениот секс да биде „жежок“ секс? »

10 Nov, 2015
Коментари: 0

Можеби нема да биде спонтано, но сексот сепак ќе биде забавен. Пробајте ги овие трикови ако сакате да го зачините љубовниот живот.

Живееме

Дали првото сексуално искуство ќе ве следи цел живот?

Дали првото сексуално искуство ќе ве следи цел живот? »

9 Nov, 2015
Коментари: 0

Се сеќавате ли на вашиот прв пат? Ново истражување покажува дека кога ќе ја изгубите невиноста, истите чувства ќе ве следат цел живот.

Спијте без облека во прегратките на партнерот

Спијте без облека во прегратките на партнерот »

7 Nov, 2015
Коментари: 0

Не секој убаво се чувствува додека спие гол, но важно е дека и тоа позитивно влијае на не само на вашиот љубовен живот

Секс со кондом не значи и помало уживање

Секс со кондом не значи и помало уживање »

5 Nov, 2015
Коментари: 0

Сексот со кондом е оценет како подеднакво возбудлив и пријатен како и тој без него, а мажите немаат проблем во одржувањето на ерекцијата