Почетна » Љубов » Секс (Page 2)

Секс

Откриен најбрзиот начин за наоѓање партнер за секс во Англија

Откриен најбрзиот начин за наоѓање партнер за секс во Англија »

21 Feb, 2016
Коментари: 0

Англискиот ланец на продавници за секс играчки „Ann Summers“ спровел интернет анкета која укажува на нов тренд меѓу сексуалните искуства.

Речиси една четвртина

Анкета: Луѓето кои следат политика повеќе уживаат во сексот!

Анкета: Луѓето кои следат политика повеќе уживаат во сексот! »

20 Feb, 2016
Коментари: 0

Иако делува неспоиво, една анкета на американскиот портал за интернет запознавања (Match.com) покажала дека оние луѓе кои следат политика имаат побогат сексуален живот.

Истражување: Колку пати дневно помислувате на секс?

Истражување: Колку пати дневно помислувате на секс? »

11 Feb, 2016
Коментари: 0

Старо верување е дека мажите повеќе мислат на секс од жените, но досега немало научна студија која ќе го поткрепи или негира ваквото

Зошто мажите заспиваат после секс и како да се спречи тоа

Зошто мажите заспиваат после секс и како да се спречи тоа »

19 Jan, 2016
Коментари: 0

Сигурно сте се прашувале, а можеби и сте се лутете, затоа што партнерот заспива веднаш по водењето љубов. Но, да нема забуни, експертите

Кои се најчестите сексуални фантазии кај жените?

Кои се најчестите сексуални фантазии кај жените? »

16 Jan, 2016
Коментари: 0

Група научници спровела истражување за сексуалните фантазии на 1516 испитаници кои добиле листа од дури 55 различни сексуални фантазии (од секс со повеќе

Црвеното вино е најдобриот пријател на женскиот оргазам

Црвеното вино е најдобриот пријател на женскиот оргазам »

11 Jan, 2016
Коментари: 0

Последното истражување на италијанските научници од Фиренца довело до заклучок дека жените кои дневно конзумираат една до две чаши црвено вино имаат подобар

Утринскиот секс е поздрав од вечерниот

Утринскиот секс е поздрав од вечерниот »

28 Dec, 2015
Коментари: 0

Не исклучувајте го алармот и не одложувајте го будењето. Подгответе се за малку утринска сексуална гимнастика.

Утринскиот секс го подобрува имунитетот, го подобрува

Најдобриот секс во животот се случува повеќе пати

Најдобриот секс во животот се случува повеќе пати »

4 Dec, 2015
Коментари: 0

Покрај се почестиот „секс за една вечер“ кој кај младите сѐ повеќе се шири, истражување кое го спровело Дурекс покажало други резултати.

Мажите

Најчести грешки што ги прават мажите во сексот

Најчести грешки што ги прават мажите во сексот »

1 Dec, 2015
Коментари: 0

Сите имаме различни очекувања во кревет, различни фантазии, но се знае што треба да е „тврдо“, а што „меко“.

Но од грешките нема

Главоболка од секс, има ли лек?

Главоболка од секс, има ли лек? »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Откако го преживеавме крајот на светот, време е повторно да се навратиме на секојдневните работи кои нѝ предизвикуваат главоболки. Сексот често знае да