Почетна » Љубов (Page 3)

Љубов

Анкета: Луѓето кои следат политика повеќе уживаат во сексот!

Анкета: Луѓето кои следат политика повеќе уживаат во сексот! »

20 Feb, 2016
Коментари: 0

Иако делува неспоиво, една анкета на американскиот портал за интернет запознавања (Match.com) покажала дека оние луѓе кои следат политика имаат побогат сексуален живот.

Истражување: Колку пати дневно помислувате на секс?

Истражување: Колку пати дневно помислувате на секс? »

11 Feb, 2016
Коментари: 0

Старо верување е дека мажите повеќе мислат на секс од жените, но досега немало научна студија која ќе го поткрепи или негира ваквото

Зошто некои жени сакаат постари мажи?

Зошто некои жени сакаат постари мажи? »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Кога некоја млада жена е во романтична врска со повозрасен маж, луѓето веднаш претпоставуваат дека во таа врска и двајцата добиваат нешто што

Зошто мажите заспиваат после секс и како да се спречи тоа

Зошто мажите заспиваат после секс и како да се спречи тоа »

19 Jan, 2016
Коментари: 0

Сигурно сте се прашувале, а можеби и сте се лутете, затоа што партнерот заспива веднаш по водењето љубов. Но, да нема забуни, експертите

Кои се најчестите сексуални фантазии кај жените?

Кои се најчестите сексуални фантазии кај жените? »

16 Jan, 2016
Коментари: 0

Група научници спровела истражување за сексуалните фантазии на 1516 испитаници кои добиле листа од дури 55 различни сексуални фантазии (од секс со повеќе

Црвеното вино е најдобриот пријател на женскиот оргазам

Црвеното вино е најдобриот пријател на женскиот оргазам »

11 Jan, 2016
Коментари: 0

Последното истражување на италијанските научници од Фиренца довело до заклучок дека жените кои дневно конзумираат една до две чаши црвено вино имаат подобар

Екстремни крајности: јануари е месец на раскинувања и освојувања!

Екстремни крајности: јануари е месец на раскинувања и освојувања! »

7 Jan, 2016
Коментари: 0

Првиот месец од годината нуди рекордни бројки во раскинување на врските, но и во склопување на нови, поради што отскокнува од сите други

Пет филмски запросувања во 2015 година на YouTube

Пет филмски запросувања во 2015 година на YouTube »

30 Dec, 2015
Коментари: 0

Од долгорочни планирања и снимања, па се до инцидентни упаѓања во неочекувани ситуации, сценариото за идиличното запросување варира до бесконечност, предизвикувајќи искрени

Утринскиот секс е поздрав од вечерниот

Утринскиот секс е поздрав од вечерниот »

28 Dec, 2015
Коментари: 0

Не исклучувајте го алармот и не одложувајте го будењето. Подгответе се за малку утринска сексуална гимнастика.

Утринскиот секс го подобрува имунитетот, го подобрува

Како сами да ги преживеете празниците?

Како сами да ги преживеете празниците? »

25 Dec, 2015
Коментари: 0

Доколку обожавате да сте сингл за време на празниците, а и осаменоста ви годи, пробајте ги овие совети кои ќе ви помогнат да