Почетна » Љубов (Page 2)

Љубов

Како да му помогнете на партнерот кој ’рчи

Како да му помогнете на партнерот кој ’рчи »

8 Jul, 2016
Коментари: 0

Имате проблеми со заспивањето? Можеби за тоа е виновен е партнерот кој постојано ’рчи. Ова може да биде долготраен проблем, во кој загрозено

Како да имате функционална врска на далечина?

Како да имате функционална врска на далечина? »

1 Jul, 2016
Коментари: 0

Постои стереотип според кој врските на далечина ретко кога опстојуваат, но експертите не се согласуваат со оваа теза.

Според нив за таквата врска

Летен одмор: Пријателките пред момчето!

Летен одмор: Пријателките пред момчето! »

19 Jun, 2016
Коментари: 0

Едно американско истражување покажало дека девојките кои се во врска сакаат да одат на летен одмор со пријателките, при што дури 60% од

Која летна храна содржи афродизијачки својства?

Која летна храна содржи афродизијачки својства? »

18 Jun, 2016
Коментари: 0

Дел од намирниците кои се типична летна храна на нашиве простори влијаат на сексуалната потенција кај мажите.

Овошје

Лубеницата е првото овошје на

Библиотека на оргазми бара донации

Библиотека на оргазми бара донации »

21 May, 2016
Коментари: 0

Идејата на компанијата за сексуални производи „Bijoux Indiscrets“ од Барселона е да собере реални аудио клипови од жени кои доживуваат оргазам за тие

Среќните двојки имаат секс еднаш неделно

Среќните двојки имаат секс еднаш неделно »

8 Apr, 2016
Коментари: 0

Познато е дека активниот сексуален живот е важен за среќна врска, што не значи дека треба да се стави акцент на квантитетот, се

Пет строго забранети нешта за „поранешните“

Пет строго забранети нешта за „поранешните“ »

7 Mar, 2016
Коментари: 0

Ако инсистирате да разговарате со поранешниот партнер откако сте раскинале и поминало време, соберете храброст да му пријдете и да поразговарате како што

Девет знаци дека e со вас само за секс

Девет знаци дека e со вас само за секс »

1 Mar, 2016
Коментари: 0

Ако сте загрижени дека вашиот партнер е со вас само заради секс, еве неколку знаци за кои самите мажи за магазинот „Woman’s Health“

Вашата омилена боја кажува за вашиот однос кон сексот

Вашата омилена боја кажува за вашиот однос кон сексот »

22 Feb, 2016
Коментари: 0

Следниот тест е еден од оние кои се лесно достапни на интернет мрежата, а можете да го најдете во разни верзии кои се

Откриен најбрзиот начин за наоѓање партнер за секс во Англија

Откриен најбрзиот начин за наоѓање партнер за секс во Англија »

21 Feb, 2016
Коментари: 0

Англискиот ланец на продавници за секс играчки „Ann Summers“ спровел интернет анкета која укажува на нов тренд меѓу сексуалните искуства.

Речиси една четвртина