Почетна » Љубов » Искуства и совети (Page 2)

Искуства и совети

Дали да го проверите мобилниот на партнерот?

Дали да го проверите мобилниот на партнерот? »

14 Nov, 2015
Коментари: 0

Колку пати сте посакале да го проверите мобилниот телефон на вашиот сакан? Сигурно знаете дека тоа ќе предизвика голема расправија.

А што ако

Работи кои ги правите, а не знаете дека му пречат

Работи кои ги правите, а не знаете дека му пречат »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Како кај жените така и кај мажите постојат некои работи кои му пречат на партнерот и можат да го оттргнат од вас. По

Еве зошто постарите мажи сакаат помлади жени

Еве зошто постарите мажи сакаат помлади жени »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Признајте дека кога ќе забележите постар маж со млада жена помислувате дека навлегол во средовечната криза… Неговата млада партнерка му е сексуално привлечна

Како да се справите со љубомората?

Како да се справите со љубомората? »

9 Nov, 2015
Коментари: 0

Вистинската доза на љубомора не е проблематична за ниту една врска, но тенка е линијата помеѓу луда заљубеност и лудило.

Љубомората може да

Кога вие да превземете контрола?

Кога вие да превземете контрола? »

7 Nov, 2015
Коментари: 0

Можеби вашиот партнер се однесува малку „мачо“ или заштитнички, но понекогаш ќе му биде мило вие да превземете контрола.

Маж полн со самодоверба

Со убави зборови до успешна врска

Со убави зборови до успешна врска »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Зборовите кои ги изговарате секој ден можат да влијаат на вашата врска. Знаете ли како да комуницирате со партнерот така што ќе ја

Интернет фрази кои мажите ги мразат

Интернет фрази кои мажите ги мразат »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Флертувате со некое интересно момче на некоја од социјалните мрежи? Постојат фрази кои не смеете да ги користите, ако не сакате другата страна

Дали партнерот веќе ви се здосадил?

Дали партнерот веќе ви се здосадил? »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Веќе долго време сте заедно со вашиот партнер и долго време сте во брак. Едно утро се будите со помислата дека нешто се

Запознавање со неговите родители

Запознавање со неговите родители »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Запознавањето на родителите на вашиот партнер може да биде непријатно искуство доколку не знаете како да се однесувате. Тоа може да биде стресно

Постапки на партнерот кои не смеете да ги толерирате

Постапки на партнерот кои не смеете да ги толерирате »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Во врска сте некое време но тој постојано го крие мовилниот телефон, постојано е зафатен и не ве запознал со ниту еден член