Почетна » Џет сет » Ѕвезди (Page 2)

Ѕвезди

Економската анализа на Тошо Малерот за македонската економија (ВИДЕО)

Економската анализа на Тошо Малерот за македонската економија (ВИДЕО) »

2 May, 2016
Коментари: 0

По минатонеделниот камбек на малите екрани, популарниот карактер Тошо Малерот повторно е во мисија на освојување на македонскиот медиумски простор.

Како учесник во

Тошо Малерот се активираше со нов скеч од Австралија (ВИДЕО)

Тошо Малерот се активираше со нов скеч од Австралија (ВИДЕО) »

24 Apr, 2016
Коментари: 0

Васко Тодоров кој беше дел од македонското мега-популарно трио „К-15“, минатава зима беше ударна вест кога објави дека се сели во Австралија, но

Иман ја откри тајната на нејзиниот долговечен брак со Дејвид Боуви

Иман ја откри тајната на нејзиниот долговечен брак со Дејвид Боуви »

18 Apr, 2016
Коментари: 0

Во интервјуто со Опра, непосредно пред смртта на својот сопруг Дејвид Боуви, Иман проговори за тајната на успехот на нивниот брак. Оваа гламурозна

Новиот ѕвезден пар – Орландо и Кејти

Новиот ѕвезден пар – Орландо и Кејти »

3 Mar, 2016
Коментари: 0

По романтичниот викенд на Хаваи, Кејти Пери и Орландо Блум очигледно веќе не ја кријат својата љубов.

Актерот од „Господарот на прстените“ не

Ријана лансираше сопствена модна колекција

Ријана лансираше сопствена модна колекција »

18 Feb, 2016
Коментари: 0

Познатата пејачка Ријана дебитираше како моден креатор со колекција наречена „Фенти“ реализирана од компанијата Пума, која беше презентирана на Модната недела во

Дејвид Бекам ја покажа својата хуманост на улиците на Лондон

Дејвид Бекам ја покажа својата хуманост на улиците на Лондон »

3 Feb, 2016
Коментари: 0

Можеби не сте знаеле дека светската метропола има единица за прва помош на велосипеди. Вработената во велосипедската единица при Лондонската амбулантна служба Кетрин

Супермоделот Синди Крафорд се повлекува од модната писта

Супермоделот Синди Крафорд се повлекува од модната писта »

1 Feb, 2016
Коментари: 0

Долгоногата дива во своето интервју за магазинот „Rhapsody“ го најави крајот на својата легендарна кариера која траеше повеќе од 20 години, откако претходно

Опра Винфри направи хаос на берзата и заработи 12 милиони долари

Опра Винфри направи хаос на берзата и заработи 12 милиони долари »

29 Jan, 2016
Коментари: 0

Легендарната ТВ водителка Опра Винфри е една од најбогатите жени во медиумскиот бизнис, но успева и натаму да заработува фантастични суми на пари

Јубилеј: 25 години од рекламата на Бред Пит за „Levi’s“

Јубилеј: 25 години од рекламата на Бред Пит за „Levi’s“ »

20 Jan, 2016
Коментари: 0

За носталгичните меѓу нас, еве како изгледаше рекламата за популарните „Levi’s“ фармерки во 1991 година, со Бред Пит во својата најфраерска фаза во

Изложени ретки фотографии од Мерилин Монро

Изложени ретки фотографии од Мерилин Монро »

20 Jan, 2016
Коментари: 0

Двајцата легендарни фотографи на славни личности се здружија во својот афинитет кон Мерилин Монро на изложбата „Мажите повеќе сакаат русокоси“, во „Литл Блек