Почетна » Џет сет (Page 3)

Џет сет

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери »

24 Aug, 2016
Коментари: 0

Коко Шанел имала право кога рекла „Најдобрите работи во животот се бесплатни, но вторите најдобри се многу скапи,“ судејќи според сензационалната заработувачка која

Се што не сте знаеле за Моника Белучи

Се што не сте знаеле за Моника Белучи »

2 Aug, 2016
Коментари: 0

Италијанската филмска дива со безвременска убавина, чие последно појавување на филмското платно во новиот филм за Џемс Бонд не престанува да воодушевува и

Бијонсе со 11 номинации за Ем-Ти-Ви наградите

Бијонсе со 11 номинации за Ем-Ти-Ви наградите »

28 Jul, 2016
Коментари: 0

Со својот автобиографски албум „Lemonade“, дивата успеа да освои најмногу номинации за годинешното доделување на музичките награди на Ем-Ти-Ви, доближувајќи се до рекордот

Кејти Пери ја пее химната на ЛОИ во Рио

Кејти Пери ја пее химната на ЛОИ во Рио »

19 Jul, 2016
Коментари: 0

Музичката дива по тригодишна пауза се враќа во голем стил – таа ја пее химната за Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро.

Латвиската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето

Латвиската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето »

12 Jul, 2016
Коментари: 0

Реномираната оперска дива Елина Гаранча од Латвија вечерва во 21 часот на сцената на Античкиот театар во Охрид ќе го отвори 56-тото издание

Ријана за најновото продолжение на Стар Трек (видео)

Ријана за најновото продолжение на Стар Трек (видео) »

2 Jul, 2016
Коментари: 0

Во последниот трејлер за Star Trek Beyond, чија премиера е закажана за 22-ри овој месец се појави и најновиот хит на Ријана, „Sledgehammer“,

Серена Вилијамс танцува во најновиот спот на Бијонсе (видео)

Серена Вилијамс танцува во најновиот спот на Бијонсе (видео) »

23 Jun, 2016
Коментари: 0

Бјонсе вчера го објави новото видео за песната „Sorry“ од својот најнов албум „Lemonade“, снимен во црно бела техника, во кој улога има

Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“ (видео)

Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“ (видео) »

18 Jun, 2016
Коментари: 0

Трите македонски учеснички во „Пинкови ѕвездички“ синоќа влегоа меѓу петнаесетте финалисти на ова шоу. Мартија, Антониа и Елена уште еднаш го воодушевија жирито

Запознајте ја Моана, новата принцеза на Дизни (видео)

Запознајте ја Моана, новата принцеза на Дизни (видео) »

14 Jun, 2016
Коментари: 0

Откако беше објавено дека новата принцеза на Дизни ќе биде полинезиска хероина, сите очекувања се дека оваа анимирана приказна ќе биде наредниот хит на

Зошто кралицата Елизабета Втора слави два родендени?

Зошто кралицата Елизабета Втора слави два родендени? »

11 Jun, 2016
Коментари: 0

Со кралска парада и големи почести, пред бројна публика, денеска Кралицата Елизабета Втора го одбележа својот 90-ти роденден. Кралското семејство, меѓу кои и