Почетна » Џет сет (Page 2)

Џет сет

Легендарниот Жан-Мишел Жар ќе го отвори 18-тиот „Таксират“

Легендарниот Жан-Мишел Жар ќе го отвори 18-тиот „Таксират“ »

17 Oct, 2016
Коментари: 0

Пионерот на електронската музика Жан-Мишел Жар ќе го одбележи отворањето на 18-то издание на фестивалот Таксират со спектакуларно аудио-визуелно шоу што ќе се

Џенет Џексон ќе стане мајка за првпат

Џенет Џексон ќе стане мајка за првпат »

13 Oct, 2016
Коментари: 0

Познатата пејачка, најмала од деветте деца Џексон и сестра на поп иконата Мајкл Џексон, го очекува своето прво дете. Џенет сама ја сподели

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг »

11 Oct, 2016
Коментари: 0

Мартија Станојковиќ која се прослави на талент шоуто „Пинкови ѕвездички“ ја промовираше песната со која ќе ја претстави Македонија на годинешниот јуниорски Евросонг.

Дејвид Бекам и Кевин Харт со комичен спот за H&M (видео)

Дејвид Бекам и Кевин Харт со комичен спот за H&M (видео) »

15 Sep, 2016
Коментари: 0

Светската спортска икона и глобалната ѕвезда на комедијата ги здружија силите во најава на кампањата за есен/зима на шведскиот бренд H&M. Ова не

„Педесет нијанси потемно“ во кината за Свети Валентајн

„Педесет нијанси потемно“ во кината за Свети Валентајн »

14 Sep, 2016
Коментари: 0

Со нетрпение очекуваното второ филмско продолжение на романот трилогија „Педесет нијанси сиво“ на Е.Л. Џејмс, конечно доби датум, 14.02.2017 година, на Денот на

Сопругата на рускиот милијардер Мелниченко позира на нивната мега јахта

Сопругата на рускиот милијардер Мелниченко позира на нивната мега јахта »

7 Sep, 2016
Коментари: 0

Блиндираната палата на вода од 120 метри на рускиот тајкун Андреј Миличенко дополови низ Темза до Лондон, а неговата сопруга, Александра, поранешна манекенка со

Филмските диви во календарот на Пирели 2017

Филмските диви во календарот на Пирели 2017 »

30 Aug, 2016
Коментари: 0

Ако се сеќавате, минатата година во познатиот календар на Пирели се најдоа дванаесет успешни жени од сите области, а годинава се направени фото

Емили Ратајковски блесна во Санторини

Емили Ратајковски блесна во Санторини »

28 Aug, 2016
Коментари: 0

Архипелагот на вулкански острови, наречен Санторини, официјално спаѓа во Грција од 1912 година и брои околу 14 илјади жители, но во летните месеци

Шерцингер ја имитираше Бритни и го запали интернетот! (ВИДЕО)

Шерцингер ја имитираше Бритни и го запали интернетот! (ВИДЕО) »

27 Aug, 2016
Коментари: 0

Во пресрет на тринаесеттата сезона на талент шоуто „Х Фактор“, членката на жирито Никол Шерцингер беше снимена како имитира други лица, вклучувајќи

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел »

27 Aug, 2016
Коментари: 0

„Таа не измисли само моден стил, туку и став, начин на живот и постоење, и им даде слобода на движење на жените“ се