Почетна » Џет сет (Page 10)

Џет сет

Дали Лео ќе добие Оскар во 2016?

Дали Лео ќе добие Оскар во 2016? »

30 Nov, 2015
Коментари: 0

Леонардо Ди Каприо има шанса да ја освои најпосакуваната статуетка во 2016 година, откако доби одлични критики за неговата улога во новиот филм

Амал Клуни не сака да го носи свршеничкиот прстен

Амал Клуни не сака да го носи свршеничкиот прстен »

23 Nov, 2015
Коментари: 0

Триесет и седумгодишната активистка за човекови права открива дека прстенот со 7-каратниот дијамант кој Џорџ и го подари за свршувачката и кој чини

Најмладиот крал на светот ќе стане татко

Најмладиот крал на светот ќе стане татко »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Кралот Јигме Кесар Намгел Вангчук (1980) и неговата избраничка Јетсун Пема (1990) го очекуваат своето прво дете, кое ќе се роди за петгодишнината

Данската принцеза Мери обвини за кражба на идентитет

Данската принцеза Мери обвини за кражба на идентитет »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Една од најомилените европски благороднички, Принцезата Мери од Данска, обвини дека служејќи се со лажен идентитет, извесен криминалец кој се претставувал како нејзин

Домашни преговори во стилот на Обама

Домашни преговори во стилот на Обама »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Барак Обама и неговата сопруга Мишел открија интересна случка од својот живот кога требало да разговараат со ќерките

Како Џесика Алба се избори за својата фигура по породувањето?

Како Џесика Алба се избори за својата фигура по породувањето? »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Со оглед на тоа дека таа е една од холивудските актерки со убаво обликувано тело, Џесика Алба открива дека многу се трудела да

Ни петтата „банка“ не е она што беше!

Ни петтата „банка“ не е она што беше! »

13 Nov, 2015
Коментари: 0

Иако темата е често обработувана во медиумите, факт е дека постои разлика во соочувањето со годините и раситнувањето нова „банка“ во однос на

„Хелоу“ Холивуд, доаѓа Адел

„Хелоу“ Холивуд, доаѓа Адел »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Сите холивудски режисери нека бидат подготвени, следниот пат кога Адел ќе биде во градот можеби ќе закаже и аудиција.

Во интервју за британското

Клуни чести и кога нема потреба

Клуни чести и кога нема потреба »

1 Nov, 2015
Коментари: 0

Ако сте ја пропуштиле шансата да влезете во ресторан и внатре го видите Џорџ Клуни, како кога во Македонија се снимаше „Миротворец“, сигурно

Шведската принцеза Маделиен се породи по втор пат

Шведската принцеза Маделиен се породи по втор пат »

14 Jul, 2015
Коментари: 0

Принцот Николас се роди во Стокхолм на 15јуни 2015 година, како второ дете во семејството на Принцезата Маделиен и Кристофер О`Нил.

Двојката што