Почетна » Џет сет » Музика (Page 4)

Музика

Најскапата журка во февруари: Бијонсе контра Бруно Марс (ВИДЕО)

Најскапата журка во февруари: Бијонсе контра Бруно Марс (ВИДЕО) »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Финалето на американскиот фубалски шампионат е познато како „Супер Боул“ и секоја година ги соборува рекордите во гледаност, поставувајќи нови стандарди за тоа

Вљубените двојки во Љубљана ќе ги слушаат браќата Тавитјан

Вљубените двојки во Љубљана ќе ги слушаат браќата Тавитјан »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Браќата Гаро и Диран Тавитјан на 14 февруари ќе одржат два концерта во салата на Словенечката филхармонија во Љубљана. Тие ќе имаат два

Нова песна од Тоше: „If You Wanna Leave Me“

Нова песна од Тоше: „If You Wanna Leave Me“ »

24 Jan, 2016
Коментари: 0

На еден ден пред она што требаше да биде јубилеен 35-ти роденден на Тоше Проески, објавена е неговата нова песна „If You Wanna

Алис Фредам: „Пепелашка“ на која Сони и го сврте грбот

Алис Фредам: „Пепелашка“ на која Сони и го сврте грбот »

24 Jan, 2016
Коментари: 0

Учесниците во натпреварувањата како „Идол“ или „Х-фактор“ многу пати не изненадиле до неверица, како во основните програми, така и преку лиценцираните верзии

Почина Дејвид Боуви, уметникот со повеќе лица

Почина Дејвид Боуви, уметникот со повеќе лица »

11 Jan, 2016
Коментари: 0

Легендарниот пејач Дејвид Боуви почина утринава на 69 години, по 18 месечна борба со ракот.

На официјалната веб-страница на пејачот е објавено: „Дејвид

С.А.Р.С. ќе го сними последниот албум во 2016 година

С.А.Р.С. ќе го сними последниот албум во 2016 година »

6 Jan, 2016
Коментари: 0

Српската група „С.А.Р.С.“ во новата 2016 година планира да објави нов албум по повод десетгодишнината од постоењето на овој бенд, а во интервјуто

Селин Дион во улога на Адел (Видео)

Селин Дион во улога на Адел (Видео) »

2 Jan, 2016
Коментари: 0

Прекрасната Селин ја воодушеви публиката во „Caеsаrs Palace“ во Лас Вегас, кога за новогодишниот настап приреди едно изненадување.

47-годишната дива без нималку напор,

Арета Френклин го расплака Обама (видео)

Арета Френклин го расплака Обама (видео) »

30 Dec, 2015
Коментари: 0

Кралицата на соул музиката уште еднаш докажа дека се уште владее со сцената. 73-годишната дива настапи во центарот Кенеди на доделувањето на овогодинешните

Хитот на „One Direction“ е посветен на Тејлор Свифт?

Хитот на „One Direction“ е посветен на Тејлор Свифт? »

5 Dec, 2015
Коментари: 0

Пејачката Тејлор Свифт и членот на групата „One Direction“, Хери Стајлс, беа во врска во 2013 година која се чинеше дека ќе трае

„Хелоу“ Холивуд, доаѓа Адел

„Хелоу“ Холивуд, доаѓа Адел »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Сите холивудски режисери нека бидат подготвени, следниот пат кога Адел ќе биде во градот можеби ќе закаже и аудиција.

Во интервју за британското