Почетна » Џет сет » Музика (Page 3)

Музика

Бебето на Тамара Тодевска ќе се вика Хана

Бебето на Тамара Тодевска ќе се вика Хана »

2 May, 2016
Коментари: 0

Поп-пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот сопруг Александар Димитровски -Мачка во пресрет на Велигденските празници го добија своето прво дете, ќерката Хана, а радосната вест

Како Дејвид Гилмор од „Пинк Флојд“ му оддаде почит на Принс (видео)

Како Дејвид Гилмор од „Пинк Флојд“ му оддаде почит на Принс (видео) »

28 Apr, 2016
Коментари: 0

Неочекуваната посвета се случи во неделата вечер, кога „Пинк Флојд“ имаа концерт во лондонскиот „Ројал Алберт Хол“ во добротворни цели, за фондот за

Принс замина меѓу легендите

Принс замина меѓу легендите »

21 Apr, 2016
Коментари: 0

Контроверзниот музичар кој својата најголема слава ја доживеа во 80-тите години, почина утринава на 57-годишна возраст. Принс утринава бил најден мртов во лифтот

Антониа блесна како Витни Хјустон (видео)

Антониа блесна како Витни Хјустон (видео) »

10 Apr, 2016
Коментари: 0

Четиринаесетгодишната Антониа Гиговска синоќа повторно го воодушеви жирито на „Ѕвездичките на Пинк“. Опуштена на сцената, таа беспрекорно го изведе големиот хит на Витни

По 23 години „Ганс ен Роузес“ повторно заедно

По 23 години „Ганс ен Роузес“ повторно заедно »

3 Apr, 2016
Коментари: 0

Се што се случува на први април не е шега, тоа го докажаа легендарните „Ганс ен Роузес“ со својот настап во клубот „Трубадур“

Идна македонска дива: Елена Бимбиловска

Идна македонска дива: Елена Бимбиловска »

27 Mar, 2016
Коментари: 0

Стружанката Елена Бимбиловска е топ тема на македонските медиуми овој викенд, откако блесна на последниот настап на „Пинкови ѕвездички“ со изведбата на „Time

Калиопи со „Дона“ на Евросонг 2016 (видео)

Калиопи со „Дона“ на Евросонг 2016 (видео) »

7 Mar, 2016
Коментари: 0

Вечерва во двочасовното шоу на Македонската телевизија беше претставена песната со која Македонија ќе учествува на изборот на Песна за Евровизија во Стокхолм,

Настапот на Антониа Гиговска кој го одушеви жирито (ВИДЕО)

Настапот на Антониа Гиговска кој го одушеви жирито (ВИДЕО) »

20 Feb, 2016
Коментари: 0

Антониа Гиговска е македонска претставничка во талент-шоуто „Пинкови ѕвездички“, а која мораше да се избори за пласман во следниот круг од натпреварувањето преку

Промоција за евровизиската песна на Калиопи

Промоција за евровизиската песна на Калиопи »

18 Feb, 2016
Коментари: 0

Македонската пејачка Калиопи Букле ќе учествува на Изборот за песна на Евровизија што ќе се одржи на 14 мај во Стокхолм, а

Што се случи со Нена и „99 балони“?

Што се случи со Нена и „99 балони“? »

12 Feb, 2016
Коментари: 0

Се сеќавате ли како пред 30-тина години се пееше „99 luftballons“, а повеќето од нас немаа ни поим што пеат? Песната беше вистински