Почетна » Џет сет » Музика (Page 2)

Музика

Серена Вилијамс танцува во најновиот спот на Бијонсе (видео)

Серена Вилијамс танцува во најновиот спот на Бијонсе (видео) »

23 Jun, 2016
Коментари: 0

Бјонсе вчера го објави новото видео за песната „Sorry“ од својот најнов албум „Lemonade“, снимен во црно бела техника, во кој улога има

Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“ (видео)

Мартија, Антониа и Елена во финалето на „Пинкови ѕвездички“ (видео) »

18 Jun, 2016
Коментари: 0

Трите македонски учеснички во „Пинкови ѕвездички“ синоќа влегоа меѓу петнаесетте финалисти на ова шоу. Мартија, Антониа и Елена уште еднаш го воодушевија жирито

Тереза Кесовија ќе се збогува со последна турнеја (видео)

Тереза Кесовија ќе се збогува со последна турнеја (видео) »

9 Jun, 2016
Коментари: 0

Хрватската музичка дива, Тереза Кесовија (77), летово ќе ја започне концертната промоција на својот 22 студиски албум „Очи на душата“ кој доаѓа

Александра Јанева по вторпат победник на Макфест

Александра Јанева по вторпат победник на Макфест »

5 Jun, 2016
Коментари: 0

На триесет и првото издание на „Макфест“ повторно триумф на младата струмичанка Александра Јанева, по нејзината победа во 2013 година. Александра ја изведе

Адел го заборави текстот од песната на концерт (видео)

Адел го заборави текстот од песната на концерт (видео) »

27 May, 2016
Коментари: 0

Поп дивата ја изненади публиката кога среде концерт во Лисабон ги заборави зборовите на својот познат хит „Rolling in the Deep“ и опцу

Евровизија: Победата на Џамала е порака до Русија

Евровизија: Победата на Џамала е порака до Русија »

15 May, 2016
Коментари: 0

Овогодинешната победничка во изборот за Песна на Евровизија, Џамала, помина многу препреки за конечно во „Глоуб“ арената во Стокхолм, Шведска, да победи

Победничката песна на Џамала со потресен текст за 1944 (ВИДЕО)

Победничката песна на Џамала со потресен текст за 1944 (ВИДЕО) »

15 May, 2016
Коментари: 0

Украинската џез пејачка Џамала со соло перформанс во кој поддршката од помошните вокали беше речиси незабележителна, со многу емоции ја изведе песната

Џамала и ја донесе втората евровизиска победа на Украина по Руслана

Џамала и ја донесе втората евровизиска победа на Украина по Руслана »

15 May, 2016
Коментари: 0

Сузана Џамаладинова – Џамала победи на изборот на Песна на Евровизија за 2016 година одржан во Стокхолм, Шведска, што е втор триумф

Зошто Селена Гомез е најследената личност на Инстаграм?

Зошто Селена Гомез е најследената личност на Инстаграм? »

9 May, 2016
Коментари: 0

Селена Гомез во март годинава стана најследената жена на Инстаграм, оставајќи ја со тоа на второ место нејзината најдобра пријателка Тејлор Свифт.

Еве

Елена Бимбиловска меѓу традицијата и ѕвездените патеки (ВИДЕО)

Елена Бимбиловска меѓу традицијата и ѕвездените патеки (ВИДЕО) »

2 May, 2016
Коментари: 0

Во последното 34-издание од „Пинкови ѕвездички“, македонската претставничка Елена Бимбиловска се обиде да го импресионира жирито со традиционалната македонска песна „Зајди, зајди“.

Нејзината изведба