Почетна » Дива (Page 3)

Дива

Теракотните икони од Виница во Оксфордскиот музеј

Теракотните икони од Виница во Оксфордскиот музеј »

19 Oct, 2016
Коментари: 0

Девет винички теракоти ќе бидат дел од големата изложба „Религиите во империите низ историјата“ која треба да биде отворена идната година во музејот

Пројковски во претраги – “На дното“ – во Штип

Пројковски во претраги – “На дното“ – во Штип »

8 Oct, 2016
Коментари: 0

Репертоарната проекција и нејзината реализација, за секоја театарска куќа е еден од најклучните моменти за успешноста и креативноста во непредвидливиот и неограничен простор

Bravo Classic со нов видео запис за Меѓународниот ден на кафето

Bravo Classic со нов видео запис за Меѓународниот ден на кафето »

1 Oct, 2016
Коментари: 0

Еден од најпознатите брендови Bravo Classic на компанијата Рио Кафе и воопшто една од препознатливите трговски марки во Македонија, со новата видео реклама

Бела ноќ во Скопје

Бела ноќ во Скопје »

30 Sep, 2016
Коментари: 0

На 1-ви октомври, Скопје цела ноќ ќе пулсира во ритамот на 12-тата по ред Бела ноќ, со случувања низ целиот град. Во Музејот

Интервју Викторија Лоба: Сама свој (најдобар) менаџер!

Интервју Викторија Лоба: Сама свој (најдобар) менаџер! »

22 Sep, 2016
Коментари: 0

Викторија Лоба веќе нецела деценија егзистира на македонската професионална естрада и трпеливо го гради својот имиџ откако во 2003 година нејзината кариера започна

Виноскоп по јубилеен десетти пат

Виноскоп по јубилеен десетти пат »

9 Sep, 2016
Коментари: 0

Фестивалот на виното кој традиционално се одржува во центарот на Скопје, оваа година на својот јубилеј повторно ветува убава дружба со виното од

Целодневна крводарителска акција за Голема Богородица

Целодневна крводарителска акција за Голема Богородица »

28 Aug, 2016
Коментари: 0

Празникот „Голема Богородица“ е повод за организација на крводарителската акција што оваа година се одржува по 14 пат во Дом на АРМ.

Акцијата

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел »

27 Aug, 2016
Коментари: 0

„Таа не измисли само моден стил, туку и став, начин на живот и постоење, и им даде слобода на движење на жените“ се

Откриена планета погодна за населување најблизу до земјата

Откриена планета погодна за населување најблизу до земјата »

25 Aug, 2016
Коментари: 0

Научниците пронајдоа „втора Земја“ која може да подджува живот и е доволно близу за да се испрати вселенска мисија до неа. Планетата е

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери »

24 Aug, 2016
Коментари: 0

Коко Шанел имала право кога рекла „Најдобрите работи во животот се бесплатни, но вторите најдобри се многу скапи,“ судејќи според сензационалната заработувачка која