Почетна » Дива (Page 2)

Дива

Општествено одговорен проект „Сонуваме.Менуваме“ за децата со посебни потреби

Општествено одговорен проект „Сонуваме.Менуваме“ за децата со посебни потреби »

5 Dec, 2016
Коментари: 0

Стопанска банка АД – Скопје со задоволство го најавува новиот општествено одговорен проект под називот „Сонуваме.Менуваме“ кој се реализираше на 04.12.2016 (недела) во

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија »

22 Nov, 2016
Коментари: 0

Македонската филхармонија во сабота, 26.11. во 12 часот, заради голем интерес кај публиката, повторно ќе го изведе симфонискиот концерт за деца под наслов

In memoriam: Љубомир Груевски, поет што знаеше што сака да каже

In memoriam: Љубомир Груевски, поет што знаеше што сака да каже »

11 Nov, 2016
Коментари: 0

Поетот и театарски критичар, Љубомир Груевски, замина во вечноста каде што одамна го резервираше своето место со песните кои станаа антологија на

Десет дена филмско уживање со Cinedays

Десет дена филмско уживање со Cinedays »

6 Nov, 2016
Коментари: 0

Ноември е резервиран за европскиот филмски фестивал во Скопје, кој овојпат ќе трае од 10 до 19 месецов. Овојпат на програмата се околу

Хотелот во Барселона со најубав мирис

Хотелот во Барселона со најубав мирис »

2 Nov, 2016
Коментари: 0

На само еден блок од познатата зграда на Гауди „Ла Педрера“, се наоѓа еден необичен хотел. Овде никој не се буни за мирисот

Фондацијата „Џорџ Атанасоски“ со значајна донација во СОС Детско село

Фондацијата „Џорџ Атанасоски“ со значајна донација во СОС Детско село »

1 Nov, 2016
Коментари: 0

Фондацијата Ѓорѓија Џорџ Атанасоски на 01.11.2016 по втор пат оваа година донираше во СОС „Детското село“. Донацијата беше во форма на апарати за домаќинство

Осум најлоши работни навики според експертите за човечки ресурси

Осум најлоши работни навики според експертите за човечки ресурси »

31 Oct, 2016
Коментари: 0

Магазинот „Космополитан“ објави сторија во која експерти за ХР анонимно ги кажале најлошите работни навики кои секој вработен посветен на кариерата треба ги

Во битка со големата мечка наречена „организација на настан“

Во битка со големата мечка наречена „организација на настан“ »

28 Oct, 2016
Коментари: 0

Организацијата на настан од отворен карактер, меѓу кои се и спортските и културните случувања, наликува на непредвидлива борба со голема кафена мечка. Зошто

Азиски феномени: Улични уметнички музицираат со тапани! (ВИДЕО)

Азиски феномени: Улични уметнички музицираат со тапани! (ВИДЕО) »

24 Oct, 2016
Коментари: 0

Иако одамна не е чудно да се види девојка зад тапаните во еден музички бенд, се уште се одушевуваме кога ќе видиме

Теракотните икони од Виница во Оксфордскиот музеј

Теракотните икони од Виница во Оксфордскиот музеј »

19 Oct, 2016
Коментари: 0

Девет винички теракоти ќе бидат дел од големата изложба „Религиите во империите низ историјата“ која треба да биде отворена идната година во музејот