Почетна » Дива » Настани (Page 3)

Настани

Жестока тепачка на женски фудбал среде Франција (ВИДЕО)

Жестока тепачка на женски фудбал среде Франција (ВИДЕО) »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Физичките пресметки се најнепосакуваниот елемент на спортските терени, а ова посебно важи за женските натпревари каде за среќа ги има навистина ретко.

Сепак,

Откриена финалната дестинација на студентската авантуристичка трка

Откриена финалната дестинација на студентската авантуристичка трка »

2 Feb, 2016
Коментари: 0

Дали го имате тоа што е потребно за да се предизвикате себеси на епско патување без вашиот личен телефон, без пари и без

Скриена камера: „Супер-бабичка“ ја измами публиката со жесток танц

Скриена камера: „Супер-бабичка“ ја измами публиката со жесток танц »

4 Jan, 2016
Коментари: 0

За разлика од поранешните „скриени камери“ во кои наседнати беа оние кои ќе се најдеа во одредена ситуација, се почесто сме сведоци на

Кумановчанецот Дарко победи во „Големиот брат“ (ВИДЕО)

Кумановчанецот Дарко победи во „Големиот брат“ (ВИДЕО) »

13 Dec, 2015
Коментари: 0

Со театралност достојна за едно реално шоу, кумановчанецот Дарко Петковски беше прогласен за победник во последната едиција на „Големиот брат“ и ја освои

Предизвик за студенти: Аплицирајте за најголемата авантура во животот!

Предизвик за студенти: Аплицирајте за најголемата авантура во животот! »

2 Dec, 2015
Коментари: 0

Точно 165 студентски тимови од 50 земји во светот меѓу кои и Македонија, ќе учествуваат во највозбудливата авантура за 2016 година, насловена како

Погодокот на Андонова е прогласен за најдобар за месец октомври (Видео)

Погодокот на Андонова е прогласен за најдобар за месец октомври (Видео) »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова доби уште едно признание, овој пат за нејзината мајсторија против Линкопингс во шведскиот шампионат.

Прекрасниот погодок беше прогласен

Светски ден на предвремено родени деца

Светски ден на предвремено родени деца »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Преку кампањата „Шанса за живот“, Клиниката за детски болести го одбележа 17 ноември, Светскиот ден на предвремено родени дечиња.

Триесеттина деца, некогашни

Сребрен медал за шахистките на Гамбит

Сребрен медал за шахистките на Гамбит »

26 Oct, 2015
Коментари: 0

Европскиот клупски куп во шах кој во октомври се одржуваше во Скопје, донесе разочарување во машка конкуренција каде што ултра силниот тим на

Македонка го освои „врвот на светот“

Македонка го освои „врвот на светот“ »

25 May, 2013
Коментари: 0

Триесетгодишната Илина Арсова, на 24. мај 2013 година, околу 03:15 часот стапнала на највисоката точка на Земјата, хималајскиот врв Монт Еверест (8.848 метри