Почетна » Дива » Настани (Page 2)

Настани

Уметниците ја менуваат својата подлога за цртање со фрижидери

Уметниците ја менуваат својата подлога за цртање со фрижидери »

31 May, 2016
Коментари: 0

Десет уметника, десет разладни уреди, десет уметнички дела. Најдобрите македонски улични артисти ќе ја заменат својата стандардна подлога за цртање со фрижидери во

Балетската претстава за деца „Петар Пан“ во недела во МОБ

Балетската претстава за деца „Петар Пан“ во недела во МОБ »

28 May, 2016
Коментари: 0

Во склоп на Малите мајски оперски вечери, овој викенд во Македонската опера и балет ќе биде изведен балетот за деца „Петар Пан“. Петар

Австралија Експо – Нови перспективи за студирање, патување и инвестирање

Австралија Експо – Нови перспективи за студирање, патување и инвестирање »

26 May, 2016
Коментари: 0

Глобализацијата во светот го достигна својот врв како резултат на значително отворените граници на повеќето земји во светот кои што се воедно и

Детската опера „Црвенкапа“ премиерно во МОБ

Детската опера „Црвенкапа“ премиерно во МОБ »

21 May, 2016
Коментари: 0

Во рамките на овогодинешните Мајски оперски вечери застапена е и програма за најмладите именувана како Мали Мајски оперски вечери, во која утре премиерно

Tајните на магијата и илузијата пристигнаа во Скопје

Tајните на магијата и илузијата пристигнаа во Скопје »

20 May, 2016
Коментари: 0

Никогаш не е доцна за малку магија во нашиот живот. Секогаш е добредојдена возбудата, адреналинот и неизвесноста кога станува збор за магионичарските перформанси

Учествувајте на Европскиот ден на филмот

Учествувајте на Европскиот ден на филмот »

4 May, 2016
Коментари: 0

Ако го сакате филмот и имате помеѓу 12 и 14 години, бидете и вие дел од Европскиот филмски ден за млада публика и

Богданци: Братче свири виолина и собира донации за операција на сестрата

Богданци: Братче свири виолина и собира донации за операција на сестрата »

25 Mar, 2016
Коментари: 0

Интернет страната на струмичкиот ТВ канал „Вис“ ја сподели веста за 9-годишната Ивана Прочкова која има потреба од операција на рбетниот столб

Само на 21 март: Платете го кафето со стихови!

Само на 21 март: Платете го кафето со стихови! »

20 Mar, 2016
Коментари: 0

Македонија на светскиот ден на поезијата 21 март по втор пат се приклучува на глобалната кампања на Јулиус Мајнл, „Плати со Поезија“.

Оваа

Гласањето започна: Изберете ги финалистите на Red Bull Can You Make It

Гласањето започна: Изберете ги финалистите на Red Bull Can You Make It »

17 Feb, 2016
Коментари: 0

Подготвени, внимание, поаѓај! Рокот за пријавување во најголемата авантура наречена Red Bull Can You Make It е истечен, па сега е на ред

Пукна една од главните премии: 500.000 денари инстант добивка во Битола!

Пукна една од главните премии: 500.000 денари инстант добивка во Битола! »

16 Feb, 2016
Коментари: 0

Битолчанката Кристина Јовановска следејќи го мотото “Пронајди ја својата среќна детелинка“, ја изгреба премијата од 500.000 ден од инстант лозот „Детелинка“.

Среќното продажно