Почетна » Дива » Мода (Page 2)

Мода

Анимираната манекенка на „Луи Витон“

Анимираната манекенка на „Луи Витон“ »

30 Dec, 2015
Коментари: 0

Измината година, модните брендови беа на насловните страници со впечатливите, дури и шокантни кампањи на Џоан Дидион за „Селин“, Шер за „Марк Џејкобс“

Убава и елегантна, но без грижа на совест!

Убава и елегантна, но без грижа на совест! »

26 Dec, 2015
Коментари: 0

За да изгледате убаво и да се стоплите во студените зимски денови не морате веќе да ги повредувате животните. Носете вештачко крзно!

Ќе

Едноставна идеја за совршен шешир за одмор

Едноставна идеја за совршен шешир за одмор »

20 Dec, 2015
Коментари: 0

Без оглед дали сте со партнерот или сами, на плажа или покрај базен, секогаш можете да понесете со себе шешир кој ќе ве

Кои се модните трендови за 2016?

Кои се модните трендови за 2016? »

18 Dec, 2015
Коментари: 0

2016 почнува уште првиот ден по 2015, па ако не сакате да ве фати неподготвени, погледнете дел од модни трендови за новата година

Кадифето е повторно „ин“

Кадифето е повторно „ин“ »

9 Dec, 2015
Коментари: 0

Бидете подготвени сите да ве допираат оваа сезона, зашто кадифето, најмеката ткаенина за галење, е повторно во мода.

Без оглед дали ќе

Совршенството на Галијано

Совршенството на Галијано »

2 Dec, 2015
Коментари: 0

Во музејот на современа уметност „Метрополитен“ во Њујорк се наоѓа чудото од фустан „ Maria- Luisa (dite Core)“ на Џон Галијано, од колекцијата

Педесет нијанси сива секси долна облека

Педесет нијанси сива секси долна облека »

30 Nov, 2015
Коментари: 0

Инспирирани од еротската трилогија „Педесет нијанси на сиво“ на Е.Л.Џејмс, оваа колекција е прва од многуте производи што го има благословот на авторката.