Почетна » Дива » Актуелно (Page 4)

Актуелно

За викендот снег, за Водици температура во минус

За викендот снег, за Водици температура во минус »

15 Jan, 2016
Коментари: 0

За оние кои го сакаат снежното лице на зимата, во недела метеоролозите им предвидуваат нова радост.

Се очекува пад на температурите, со тоа

МПЦ: Паричка во погачата се става за Василица!

МПЦ: Паричка во погачата се става за Василица! »

6 Jan, 2016
Коментари: 0

Бадник е празник кој се чествува како дочек на Христовото раѓање, како што тоа го правиме за Велигден со Христовото воскреснување, примајќи ја

Каде ќе снежи, каде ќе свети сонце?

Каде ќе снежи, каде ќе свети сонце? »

3 Jan, 2016
Коментари: 0

Метеоролозите се истакнаа со точната прогноза за снег пред Божик, но во следните 5 дена се очекуваат променливи временски услови на различни локации

Потврдено: Двасет сантиметри снег пред Божик!

Потврдено: Двасет сантиметри снег пред Божик! »

30 Dec, 2015
Коментари: 0

Временската температура што беше објавена на почетокот од оваа седмица укажуваше на заладување од 30 декември и како и врнеќи од снег

Божик во бело: Временската прогноза ќе ги израдува децата!

Божик во бело: Временската прогноза ќе ги израдува децата! »

28 Dec, 2015
Коментари: 0

Пролетните дневни темератури си заминуваат со „старата“ 2015 година и временските услови ќе заличат повеќе на зимското доба во кое се наоѓаме.

Предвидувањата

Најдобрите 50 песни од 2015 година во еден ремикс (ВИДЕО)

Најдобрите 50 песни од 2015 година во еден ремикс (ВИДЕО) »

22 Dec, 2015
Коментари: 0

Изгледа неверојатно да се спојат 50 најдобри хита од една година, но Џордан Розман и DJ Earworm всушност успеаа да го сторат тоа

Пролетни температури преку ден, зимски преку ноќ

Пролетни температури преку ден, зимски преку ноќ »

21 Dec, 2015
Коментари: 0

Дневни температури кои ќе ве натераат да ги соблечете топлите зимски алишта во текот на денот се прогнозите кои доаѓаат од специјализираните метеоролошки

„Орифлеим“ ги наградува читателките на Дива.мк

„Орифлеим“ ги наградува читателките на Дива.мк »

18 Dec, 2015
Коментари: 0

Во претпразничниот период кога подароците се топ-тема на сите нас кои се грижиме за своите драги и блиски пријателки и роднини, македонското претставништво

Снежната радост доаѓа оваа седмица

Снежната радост доаѓа оваа седмица »

13 Dec, 2015
Коментари: 0

Првите зимски врнежи на снег се очекуваат оваа седмица, при што услови за ова ќе има речиси на целата територија на Македонија.

Сепак,

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО)

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО) »

3 Dec, 2015
Коментари: 0

Мајките знаат колку децата можат да бидат хиперактивни во затворен простор, па не ретко паднала и некоја шега на таа тема дека „би