Почетна » Дива » Актуелно (Page 3)

Актуелно

Предизвикот наречен Париз: Започнува авантурата Red Bull Can You Make It!

Предизвикот наречен Париз: Започнува авантурата Red Bull Can You Make It! »

12 Apr, 2016
Коментари: 0

Авантурата наречена RED BULL CAN YOU MAKE IT започнува на 12 април и ќе трае во следните седум дена додека натпреварувачите стигнат на

Генијален изум: Прибор за јадење кој не се мие и не прави отпад

Генијален изум: Прибор за јадење кој не се мие и не прави отпад »

25 Mar, 2016
Коментари: 0

Конвенционалниот прибор за јадење е тешко употреблив надвор од кујната, па ќе ви треба кетеринг служба доколку сакате да го задржите нивото дури

Жирито и ракоплескаше на 11-годишната Мартија од Куманово

Жирито и ракоплескаше на 11-годишната Мартија од Куманово »

27 Feb, 2016
Коментари: 0

Младата и талентирана кумановчанка Мартија Станојковиќ го воодушеви жирито составено од познати естрадни уметници на талент-шоуто „Пинкови ѕвездички“, при што тие и ракоплескаа

Француски угостител забрани влез за банкари во неговиот ресторан

Француски угостител забрани влез за банкари во неговиот ресторан »

22 Feb, 2016
Коментари: 0

Александар Калје раководи со ресторанот „Les Ecuries de Richelieu“ во предградието блиско до бизнис квартот Ла Дефенс, на западниот дел од Париз, а

Кус снежен бран ќе не потсети дека е зима!

Кус снежен бран ќе не потсети дека е зима! »

10 Feb, 2016
Коментари: 0

Следните 48 часа ќе донесат заладување и врнежи од снег на повисоките места, кои би требало да ги израдуваат љубителите на зимските спортови

Германија ќе започне со правење вештачко гориво од вода

Германија ќе започне со правење вештачко гориво од вода »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Компанијата „Sunfire“ од германскиот град Дрезден го лиценцираше својот пронајдок за производство на алтернативно синтетичко гориво, преку машина која прави електролиза на водата

Земјата е всушност две планети!

Земјата е всушност две планети! »

29 Jan, 2016
Коментари: 0

Научниците од Калифорнискиот универзитет ги обелоденија своите најнови наоди дека нашата планета Земја всушност е составена од две планети.

Професорот Едвард Јанг и

По 300 евра за домаќинство со соларни панели

По 300 евра за домаќинство со соларни панели »

27 Jan, 2016
Коментари: 0

Шест милиони денари се наменети за поддршка на македонските семејства кои ќе вградат сончеви колектори во своите домаќинства во првата половина на 2016

Од авионски лет до билети за ЛШ: Што се може да добие за лименка Ред Бул?

Од авионски лет до билети за ЛШ: Што се може да добие за лименка Ред Бул? »

22 Jan, 2016
Коментари: 0

Неверојатната авантура наречена Red Bull Can You Make It е позната како „најлудата студентска трка на светот“ во која тројца студенти прават еден

Капсула за спасување на патниците при уривање на авион

Капсула за спасување на патниците при уривање на авион »

16 Jan, 2016
Коментари: 0

Дизајнот на направата која спасува животи при пад или дефект на авион е на украинскиот аеронаутички инженер Владимир Татаренко. На видеото кое веднаш