Почетна » Дива » Актуелно

Актуелно

Новогодишен „скандал“ на Балашевиќ: „Е, сега ќе видите!“

Новогодишен „скандал“ на Балашевиќ: „Е, сега ќе видите!“ »

29 Dec, 2017
Коментари: 0

Легендарниот „панонски морнар“, Ѓорѓе Балашевиќ, за време на Божикните празници имаше концерти во Хрватска, каде што со своите хитови ги стопли срцата на

Скопје пулсира во ритамот на UEFA Супер Купот

Скопје пулсира во ритамот на UEFA Супер Купот »

7 Aug, 2017
Коментари: 0

Денеска на плоштадот „Македонија“ официјално се отвори „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје во пресрет на УЕФА Супер Купот. Секој чекор кој

За штедењето, за иднината на децата, размислувања од женски агол

За штедењето, за иднината на децата, размислувања од женски агол »

4 Apr, 2017
Коментари: 0

Викторија од Скопската населба Аеродром важи за вредна, мирна и стабилна жена, вработена, сопруга, мајка на две дечиња, кои се и нејзината

Со законски измени до помал сообраќај и загадување

Со законски измени до помал сообраќај и загадување »

26 Jan, 2017
Коментари: 0

Иако градоначалниот на Скопје, Коце Трајановски, кон средината на декември го презентираше Планот за подобрување на квалитетот на амбиентниот воздух на подрачјето

Полицаец од Тексас спаси живот на тригодишно дете со прва помош

Полицаец од Тексас спаси живот на тригодишно дете со прва помош »

24 Jan, 2017
Коментари: 0

Полицаец од Тексас неодамна беше одликуван од градските власти затоа што со давање прва помош спаси живот на тригодишно дете, во драматичен момент

Новата филхармонија се извиши од водите на Елба

Новата филхармонија се извиши од водите на Елба »

17 Jan, 2017
Коментари: 0

Чудесната конструкција од 18 ката од стакло која се градеше речиси 10 години и на неа беа потрошени речиси 800 милиони евра утре

„Руска бајка“ во МОБ

„Руска бајка“ во МОБ »

22 Dec, 2016
Коментари: 0

Украинскиот сопран Тамара Калинкина, баритонот Борис Трајанов и тенорот Дарко Нешовски на 01 јануари 2017, ќе настапат како солисти на концертот „Руска бајка“,

Програма на неработни денови за 2017 година

Програма на неработни денови за 2017 година »

17 Dec, 2016
Коментари: 0

Додека се подготвувате за новогодишните и божиќните празници, веруваме дека за планирање на вашите активности и одмор во идната година добро ќе ви

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија »

22 Nov, 2016
Коментари: 0

Македонската филхармонија во сабота, 26.11. во 12 часот, заради голем интерес кај публиката, повторно ќе го изведе симфонискиот концерт за деца под наслов

Десет дена филмско уживање со Cinedays

Десет дена филмско уживање со Cinedays »

6 Nov, 2016
Коментари: 0

Ноември е резервиран за европскиот филмски фестивал во Скопје, кој овојпат ќе трае од 10 до 19 месецов. Овојпат на програмата се околу