Почетна » Дива

Дива

За штедењето, за иднината на децата, размислувања од женски агол

За штедењето, за иднината на децата, размислувања од женски агол »

4 Apr, 2017
Коментари: 0

Викторија од Скопската населба Аеродром важи за вредна, мирна и стабилна жена, вработена, сопруга, мајка на две дечиња, кои се и нејзината

Со законски измени до помал сообраќај и загадување

Со законски измени до помал сообраќај и загадување »

26 Jan, 2017
Коментари: 0

Иако градоначалниот на Скопје, Коце Трајановски, кон средината на декември го презентираше Планот за подобрување на квалитетот на амбиентниот воздух на подрачјето

Полицаец од Тексас спаси живот на тригодишно дете со прва помош

Полицаец од Тексас спаси живот на тригодишно дете со прва помош »

24 Jan, 2017
Коментари: 0

Полицаец од Тексас неодамна беше одликуван од градските власти затоа што со давање прва помош спаси живот на тригодишно дете, во драматичен момент

Новата филхармонија се извиши од водите на Елба

Новата филхармонија се извиши од водите на Елба »

17 Jan, 2017
Коментари: 0

Чудесната конструкција од 18 ката од стакло која се градеше речиси 10 години и на неа беа потрошени речиси 800 милиони евра утре

„Руска бајка“ во МОБ

„Руска бајка“ во МОБ »

22 Dec, 2016
Коментари: 0

Украинскиот сопран Тамара Калинкина, баритонот Борис Трајанов и тенорот Дарко Нешовски на 01 јануари 2017, ќе настапат како солисти на концертот „Руска бајка“,

Програма на неработни денови за 2017 година

Програма на неработни денови за 2017 година »

17 Dec, 2016
Коментари: 0

Додека се подготвувате за новогодишните и божиќните празници, веруваме дека за планирање на вашите активности и одмор во идната година добро ќе ви

Стотици дедомразовци ќе ја испратат годината со трка низ улиците на Скопје

Стотици дедомразовци ќе ја испратат годината со трка низ улиците на Скопје »

15 Dec, 2016
Коментари: 0

Во недела на 25 декември, во центарот на Скопје ќе се одржи Дедомразовска трка како дел од празничната новогодишна програма на градот. Ова

Општествено одговорен проект „Сонуваме.Менуваме“ за децата со посебни потреби

Општествено одговорен проект „Сонуваме.Менуваме“ за децата со посебни потреби »

5 Dec, 2016
Коментари: 0

Стопанска банка АД – Скопје со задоволство го најавува новиот општествено одговорен проект под називот „Сонуваме.Менуваме“ кој се реализираше на 04.12.2016 (недела) во

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија

„Суперхерои“ повторно во Македонската филхармонија »

22 Nov, 2016
Коментари: 0

Македонската филхармонија во сабота, 26.11. во 12 часот, заради голем интерес кај публиката, повторно ќе го изведе симфонискиот концерт за деца под наслов

In memoriam: Љубомир Груевски, поет што знаеше што сака да каже

In memoriam: Љубомир Груевски, поет што знаеше што сака да каже »

11 Nov, 2016
Коментари: 0

Поетот и театарски критичар, Љубомир Груевски, замина во вечноста каде што одамна го резервираше своето место со песните кои станаа антологија на