Како да изградите здрави навики во исхраната на вашето дете

May 14, 2016
Коментари: 0

Знаеме дека децата често се пребирливи кога станува збор за храната, но како да одолееме на нивното негодување и да ги научиме да

Пет причини зошто помалите деца успеваат во животот

May 4, 2016
Коментари: 0

Најмалите деца во семејството најчесто се издвојуваат како белјаџии, неодговорни, гладни за внимание, кои мислат дека можат да прават се. Но науката покажува

Како да направите зајаче од салфетка

April 28, 2016
Коментари: 0

Покрај тоа што масата за Велигден ќе ја наредите со сите ваши празнични специјалитети, наместо да купувате дезенирани салфетки, а сакате креативно да

Мајчинската љубов поттикнува побрз раст на мозокот кај децата

April 27, 2016
Коментари: 0

Иако и досега беше познато дека стабилниот семеен живот придонесува за подобар развој на децата, ова е прво истражување кое докажува дека мајчинската

Велигден во боите на пролетта

April 21, 2016
Коментари: 0

Можеби веќе размисувате како да си го украсите домот за Велигден, па еве ви неколку едноставни, но ефектни предлози од познатата Марта Стјуард.

Прогноза за викендот – вистинско лето

May 25, 2016
Коментари: 0

Променливото време ќе продолжи, но барем викендов ќе биде вистинско лето, со температури до 30 степени. Ветерот кој дува во сабота од северозападен

Џеки Чен од стапчиња за јадење, Адел од стопени свеќи (видео)

May 22, 2016
Коментари: 0

Хонг Ји е млад архитект, која создава уметност од невообичаени, а сепак секојдневни работи. Откако станува магистер по архитектура во Сиднеј, оваа млада

Каков пријател сте според зодијакот

May 20, 2016
Коментари: 0

Некои пријатели, како верниот Бик, никогаш нема да ве напуштат, додека пак други нема никогаш да ве излажат колку и да е сурова

Прв универзален магнетен полнач за сите смартфони

May 19, 2016
Коментари: 0

Откако постојат мобилните телефони, постои и проблемот на расипани или прекратки кабли за полнење. Но сега можете да ги фрлите сите кабли и

Како влијаат планетите на секој хороскопски знак

May 18, 2016
Коментари: 0

Владејачките планети ги определуваат особините на секој знак, па додека Сонцето е само на Лавот, а Ракот ги поседува моќите на Месечината, карактеристиките на

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

January 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

December 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се

Што би кажале мажите за неверството?

December 14, 2015
Коментари: 0

Зошто мажите изневеруваат? Жените постојано си го поставуваат тоа прашање, но никако да дојдат до вистинскиот одговор. Суштината е дека мажите и не

Преносен соларен полнач

December 7, 2015
Коментари: 0

На сите ни е познато дека мажите „одлепуваат“ по некои играчки, најчесто во форма на електронски апарати кои се последен збор на техниката.