Децата кои имаат контакт со природата, ќе се борат за неа!

July 22, 2016
Коментари: 0

Повикувајќи се на извештаи од ревизорската компанија „Прајс Вотерхаус Куперс” (PWC), англискиот весник Гардијан предупреди дека децата не смеат да го загубат контактот

Кое милениче ви одговара според хороскопот

July 7, 2016
Коментари: 0

Сметате дека кучето е најдобриот пријател на човекот или мачките ви се први другарки? Ако не сте знаеле, за некои животни сте хороскопски

Како да ги заштитите бебињата од алергии

July 3, 2016
Коментари: 0

Неодамнешно шведско истражување покажало дека родителите кои сакаат да ги заштитат своите бебиња од развивање алергија треба да се обидат со еден едноставен

Трикови за вашите деца да го засакаат овошјето

June 29, 2016
Коментари: 0
Измислувањето начини како да ги натерате вашите деца да се хранат здраво и да го прифатат овошјето, понекогаш исцрпува и создава дополнителни проблеми.

Кој датум е совршен за вашето судбоносно „да“?

June 28, 2016
Коментари: 0

Датумот за да го кажете судбоносното „да“ не треба да се занемари и може да го одреди текот на брачниот живот и да

Што сакаат луѓето да купуваат преку Интернет?

July 18, 2016
Коментари: 0

Неодамна објавениот извештај на агенцијата Нилсен открива во кои сегменти ќе се развива Интернет пазарот, односно кои се желбите на купувачите.

Производи кои

Кое милениче ви одговара според хороскопот

July 7, 2016
Коментари: 0

Сметате дека кучето е најдобриот пријател на човекот или мачките ви се први другарки? Ако не сте знаеле, за некои животни сте хороскопски

Кој хороскопски знак најмногу се трудите да го импресионирате

June 23, 2016
Коментари: 0

Сите понекогаш ги пречекоруваме границите на своето нормално однесување за да оставиме впечаток, а зодијакот кажува кој кого најмногу сака да го воодушеви.

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

June 17, 2016
Коментари: 0

Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава,

Каков сладолед сакате, таква личност сте

June 6, 2016
Коментари: 0

Можеби мислите дека ако нарачате ванила на другите ќе им изгледате како здодевна личност, но истражувањето на неурологот д-р Алан Хирш вели дека

Теми за разговор кои мажите не ги сакаат

July 13, 2016
Коментари: 0

Додека женските разговори се длабоки и емоционални, мажите сакаат чувствата да ги задржат за себе. Ова се покажува најточно кога ќе стане збор за

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

January 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

December 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се

Што би кажале мажите за неверството?

December 14, 2015
Коментари: 0

Зошто мажите изневеруваат? Жените постојано си го поставуваат тоа прашање, но никако да дојдат до вистинскиот одговор. Суштината е дека мажите и не