Кој датум е совршен за вашето судбоносно „да“?

June 28, 2016
Коментари: 0

Датумот за да го кажете судбоносното „да“ не треба да се занемари и може да го одреди текот на брачниот живот и да

Како да изградите здрави навики во исхраната на вашето дете

May 14, 2016
Коментари: 0

Знаеме дека децата често се пребирливи кога станува збор за храната, но како да одолееме на нивното негодување и да ги научиме да

Пет причини зошто помалите деца успеваат во животот

May 4, 2016
Коментари: 0

Најмалите деца во семејството најчесто се издвојуваат како белјаџии, неодговорни, гладни за внимание, кои мислат дека можат да прават се. Но науката покажува

Како да направите зајаче од салфетка

April 28, 2016
Коментари: 0

Покрај тоа што масата за Велигден ќе ја наредите со сите ваши празнични специјалитети, наместо да купувате дезенирани салфетки, а сакате креативно да

Мајчинската љубов поттикнува побрз раст на мозокот кај децата

April 27, 2016
Коментари: 0

Иако и досега беше познато дека стабилниот семеен живот придонесува за подобар развој на децата, ова е прво истражување кое докажува дека мајчинската

Кој хороскопски знак најмногу се трудите да го импресионирате

June 23, 2016
Коментари: 0

Сите понекогаш ги пречекоруваме границите на своето нормално однесување за да оставиме впечаток, а зодијакот кажува кој кого најмногу сака да го воодушеви.

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

June 17, 2016
Коментари: 0

Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава,

Каков сладолед сакате, таква личност сте

June 6, 2016
Коментари: 0

Можеби мислите дека ако нарачате ванила на другите ќе им изгледате како здодевна личност, но истражувањето на неурологот д-р Алан Хирш вели дека

Најлошото нешто што можете да му го направите на секој хороскопски знак

June 4, 2016
Коментари: 0

На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања.

Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери.

Најлошото нешто што можете да

Како да избегате од лош состанок според зодијакот

June 2, 2016
Коментари: 0

Животот е премногу краток за да го трошите на лоши состаноци, па едноставно треба да бидете храбри за да ставите точка и да

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

January 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

December 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се

Што би кажале мажите за неверството?

December 14, 2015
Коментари: 0

Зошто мажите изневеруваат? Жените постојано си го поставуваат тоа прашање, но никако да дојдат до вистинскиот одговор. Суштината е дека мажите и не

Преносен соларен полнач

December 7, 2015
Коментари: 0

На сите ни е познато дека мажите „одлепуваат“ по некои играчки, најчесто во форма на електронски апарати кои се последен збор на техниката.