Се продава луксузниот дом на Џеки Колинс

August 16, 2016
Коментари: 0

Кога овие ѕидови би можеле да зборуваат, сигурно би раскажале многу интересни приказни.

Лондонскиот дом на познатата писателка и сестра на актерката Џоан

Како да го погодите полот на бебето

August 12, 2016
Коментари: 0

Ако не сакате да чекате или не му верувате доволно на ултразвукот, еве неколку забавни, а и помалку чудни начини да се предвиди

Децата кои имаат контакт со природата, ќе се борат за неа!

July 22, 2016
Коментари: 0

Повикувајќи се на извештаи од ревизорската компанија „Прајс Вотерхаус Куперс” (PWC), англискиот весник Гардијан предупреди дека децата не смеат да го загубат контактот

Кое милениче ви одговара според хороскопот

July 7, 2016
Коментари: 0

Сметате дека кучето е најдобриот пријател на човекот или мачките ви се први другарки? Ако не сте знаеле, за некои животни сте хороскопски

Како да ги заштитите бебињата од алергии

July 3, 2016
Коментари: 0

Неодамнешно шведско истражување покажало дека родителите кои сакаат да ги заштитат своите бебиња од развивање алергија треба да се обидат со еден едноставен

Каде се заљубуваат зодијачките знаци

August 23, 2016
Коментари: 0

Местата каде што најмногу сакаме да го поминуваме времето најчесто се и места каде најмногу се поврзуваме со другите луѓе, а понекогаш токму

Кралицата за која беа сменети правилата во шахот

August 22, 2016
Коментари: 0

Шпанската кралица Изабела, монархот кој ја обедини Шпанија и го испрати Кристофер Колумбо да открива нови територии, исто така била и инспирација за

Хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да се збогатат

August 18, 2016
Коментари: 0
Ако сте родени во знакот на Близнаците можете да се сметате за големи среќници, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголеми шанси да

Колку ќе ве чини кригла пиво низ светот

August 8, 2016
Коментари: 0

Ако не можете да си замислите вечера во ресторан или излегување со пријателите без пиво, бидете подготвени, зашто во некои земји оваа слабост

Што сакаат луѓето да купуваат преку Интернет?

July 18, 2016
Коментари: 0

Неодамна објавениот извештај на агенцијата Нилсен открива во кои сегменти ќе се развива Интернет пазарот, односно кои се желбите на купувачите.

Производи кои

Теми за разговор кои мажите не ги сакаат

July 13, 2016
Коментари: 0

Додека женските разговори се длабоки и емоционални, мажите сакаат чувствата да ги задржат за себе. Ова се покажува најточно кога ќе стане збор за

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

January 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

December 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се

Што би кажале мажите за неверството?

December 14, 2015
Коментари: 0

Зошто мажите изневеруваат? Жените постојано си го поставуваат тоа прашање, но никако да дојдат до вистинскиот одговор. Суштината е дека мажите и не