Децата ја наследуваат интелигенцијата од мајките

September 26, 2016
Коментари: 0

Научниците потврдија, можете слободно да велите „Паметна/ен сум на мама“. Според најновите истражувања, гените на интелигенцијата се сместени на хромозомот Икс, а бидејќи жените

Супер идеја за обновување на оштетени високи потпетици

September 24, 2016
Коментари: 0

Сигурно на сите ни се случува да ги изгребеме и оштетиме омилените салонки, особено во делот кај потпетиците. Еве една практична идеја со

Со вежбање намалете ги шансите за царски рез

September 23, 2016
Коментари: 0

Невистина е дека за време на бременоста вежбањето е забрането. Доколку бремената жена е здрава, односно нема компликации со бременоста, докторите препорачуваат лесна

Сопругата на рускиот милијардер Мелниченко позира на нивната мега јахта

September 7, 2016
Коментари: 0

Блиндираната палата на вода од 120 метри на рускиот тајкун Андреј Миличенко дополови низ Темза до Лондон, а неговата сопруга, Александра, поранешна манекенка со

Се продава луксузниот дом на Џеки Колинс

August 16, 2016
Коментари: 0

Кога овие ѕидови би можеле да зборуваат, сигурно би раскажале многу интересни приказни.

Лондонскиот дом на познатата писателка и сестра на актерката Џоан

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак

September 17, 2016
Коментари: 0

Кога имате секс со некого, тој не започнува и не завршува со предиграта. Сексот трае од првиот бакнеж до моментот кога веќе се

Каков ученик е секој хороскопски знак

September 4, 2016
Коментари: 0

Дури и стилот на учење е предодреден од карактерните особини на секој од нас, а е различен за секој од дванаесетте знаци во

Каде се заљубуваат зодијачките знаци

August 23, 2016
Коментари: 0

Местата каде што најмногу сакаме да го поминуваме времето најчесто се и места каде најмногу се поврзуваме со другите луѓе, а понекогаш токму

Кралицата за која беа сменети правилата во шахот

August 22, 2016
Коментари: 0

Шпанската кралица Изабела, монархот кој ја обедини Шпанија и го испрати Кристофер Колумбо да открива нови територии, исто така била и инспирација за

Хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да се збогатат

August 18, 2016
Коментари: 0
Ако сте родени во знакот на Близнаците можете да се сметате за големи среќници, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголеми шанси да

Теми за разговор кои мажите не ги сакаат

July 13, 2016
Коментари: 0

Додека женските разговори се длабоки и емоционални, мажите сакаат чувствата да ги задржат за себе. Ова се покажува најточно кога ќе стане збор за

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

January 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

December 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се

Што би кажале мажите за неверството?

December 14, 2015
Коментари: 0

Зошто мажите изневеруваат? Жените постојано си го поставуваат тоа прашање, но никако да дојдат до вистинскиот одговор. Суштината е дека мажите и не